wz
 

JáKeramikaTrhyMalováníKresby

HRNČÍŘSKÉ A KERAMICKÉ TRHY

Na fotky z hrnčířských trhů se můžete podívat v albu na rajčeti - http://keramicketrhy.rajce.idnes.cz/  Na hrnčířské trhy jezdíme dvakrát ročně do Berouna. Jsou to snad největší hrnčířské trhy u nás. Jedny jsou na jaře a druhé na podzim. Konají se na náměstí a i v okolních uličkách. Je tam fakt narváno. Informace najdete na těchto stránkách http://www.hrncirsketrhy.cz/

Keramický den se koná jednou ročně v Kostelci nad Černými lesy. Je to také na náměstí v nádherném prostředí kolem kostela. Je tu příjemnější prostředí než v Berouně, ale ne tolik prodejců keramiky. 

Také jsme několikrát byly na hrnčířských trzích na výstavišti v Holešovicích. Byly spojeny ještě s nějakou větší výstavou a probíhaly v uzavřeném prostoru. Nebylo tu tolik stánků, ale některé z nich byly velice zajímavé.

V roce 2007 jsme také poprvé byly na zámku v Nelahozevsi. Nebylo tam tolik stánkařů, ale prostředí bylo naprosto perfektní. Probíhala soutěž o nejlepšího keramika, byli zde i sokolníci a hry pro děti. Další místo, kde se konají keramické trhy je například na zámku Ploskovice.

S hrnčířskými trhy jsou spojeny různé další činnosti. Neprodává se pouze keramika, ale také drátované, dřevěné nebo skleněné předměty a textil, především batikovaný. V Kostelci probíhá tombola, v Berouně je zase soutěž keramických děl a spousta dalších věcí. Sami si například můžete z hlíny něco vymodelovat, vytočit na kruhu nebo si z vosku udělat svíčku.